Langkawi – 700 metrów ponad chodnikami

zamieszczone w: Azja, Malezja | 0

Langkawi jest, jeżeli wierzyć lokalnym taksówkarzom i ulotkom, najlepszym miejscem na wypoczynek w Azji południowo-wschodniej. Po pierwsze – ma wprost bajkowe plaże – niestety nie na całym brzegu wyspy. A po drugie – wyspa jest jedną wielką strefą wolnocłową. Powinno to sugerować niskie ceny. Niestety…

CDN…

Sky Bridge to jedna z dwóch największych atrakcji Langkawi. W ogóle samo Langkawi to ciekawe miejsce. W opinii Malezyjczyków i sąsiednich narodów azjatyckich uchodzi za luksusowe miejsce. Widać to zwłaszcza w nastawieniu ludności, bo prawie wszyscy mówią bardzo dobrze po angielsku, co nie zdarzało się tak często na południu Malezji. Wracając do samego Langkawi – w szczególności piaszczyste plaże na zachodnim brzegu wyspy uchodzą podobno za jedne z najlepszych w całej Azji – porównywalne z Bali czy Goa. Czas nie pozwolił mi tego sprawdzić, udało się tylko odwiedzić wschodnie kamieniste i byłem na nich właściwie sam.

Miałem to nieszczęście, że część mostu była nieczynna, ale jednocześnie szczęście, bo jakieś dwa tygodnie temu most został zamknięty w całości ze względu na remont. Most jest najwyżej położoną budowlą tego typu na świecie (700 mnpm) i widoki doprawdy zapierają dech w piersiach. W szczególności punkt zakochanych, w którym można podziwiać zachód słońca nad górami i oceanem.